Fortepianówki do ZAiKSu

Każdy wykonawca chcący chronić swój utwór, musi mieć świadomość, że niezbędna do tego jest rejestracja w ZAiKS-ie. Aby zarejestrować utwór muzyczny w Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS, potrzebna jest do tego fortepianówka, która jest niczym innym, jak rozpisaniem utworu w nutach. Kiedy fortepianówka do ZAiKSu zostanie już dostarczona, utwór zostaje przyjęty pod ochronę. Poza tym zaznaczmy, że bez tego dodatku za utwór emitowany w mediach, na koncertach i w miejscach publicznych ZAiKS nie wypłaci należnych nam tantiem.

Wykonywaniem takich fortepianówek zajmuję się od wielu lat i dotyczy to każdego gatunku muzyki. Nie stanowi dla mnie różnicy, czy dany utwór muzyczny jest zaliczany do muzyki jazzowej, rockowej, czy też hip-hopu. Moje fortepianówki do ZAiKSu, w zależności od czasu trwania utworu i faktury instrumentalno-rytmicznej, zawierają od kilku do kilkunastu stron nut.

W związku z tym, że fortepianówki do ZAiKSu są tak różne, to ich wycena odbywa się przeze mnie indywidualnie. Jednak standardowa cena za jedną sztukę zapisu fortepianówego wynosi u mnie 80zł. Po otrzymaniu od Państwa e-maila dokładnie przeglądam utwór i dokonuję ostatecznej wyceny. Po zaakceptowaniu natychmiast przystępuję do pracy.